تصویر

شنبه تا چهارشنبه 8:00 صبح تا 13:00 بعد از ظهر

ورامین، بلوار شهید باهنر

تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر

دبستان غیر انتفاعی پسرانه مهرکوش

تصویر

به لطف یزدان پاک و با تلاش بی وقفه ی موسس محترم جناب آقای حسین فراتی، مدیریت هوشمندانه ، کادر آموزشی و اجرایی قدرتمند، دبستان مهرکوش در سال 1392 مطابق با استاندارد های تعلیم و تربیت تاسیس ، در چرخه ی آموزش رسمی کشور قرار گرفته و در این عرصه ی پرخطر و حساس، آغاز به کار نمود و تا کنون بر بنیاد یافته ها و اندوخته های کارشناسان و تجربه های علمی و آموزشی معلمان فرصت تولد دوباره یافت. این مدرسه صاحب امتیازات ویژه ی آموزشی و مجهز به تجهیزات آزمایشگاهی، ورزشی، کارگاهی، تکنولوژی بوده ؛ از فضای فیزیکی و شناختی مناسب جهت گسترش فرهنگ ، پیشرفت و بالندگی علمی دانش آموزان این مرز و بوم برخوردار است.

تصویر

در زمینه ی گنجاندن کلاس های فوق برنامه ی ابتکاری همچون رباتیک و ... بهره گیری از دید گاه های سازنده و کار بست نیکوترین آن ها در همه ی عناصر، قدم های بسیار موثری برداشته و سبب ارتقاء انگیزه های دانش آموزان در ابعاد مختلف گردیده است. هرساله بنیه ی علمی تعداد قابل توجهی از دانش آموزان جهت ورود به این دبستان مورد سنجش قرار گرفته ؛ از فیلتر های آموزشی عبور کرده و با انتظارات آموزشی استاندارد به تقویت دانش ، درک و فهم ، تجزیه و تحلیل و کاربرد آن می پردازند. دبستان مهرکوش با تمام فراز و فرودها تا به حال ، به شیوه دانش آموز محور و معلم محور هدایت شده و آموزگاران با توجه به نیاز سنجی های انجام شده و بر اساس شایسته سالاری ، تخصص، سوابق مهارتی منتخب گردیده و گزینش می شوند. به این ترتیب از منصوب کردن معلمین بر کرسی های تعلیم و تربیت خیالی آسوده برای همگان فراهم نموده و این امر موجب افزایش سالیانه پذیرفته شدگان مدارس خاص از قبیل تیزهوشان و نمونه دولتی گردیده است. زیر بنای آموزش در مهرکوش بر پهنه ی پویایی، ژرفا بخشی ، ماندگار سازی آموخته ها و بهره وری نیکوتر از روش های فعال، مشارکتی و همیاری بوده تا دانش آموزان برای شکوفایی تفکر و پرورش استعداد های خود در جریان یاد دهی - یادگیری نقش اثر بخش تری داشته باشند .

تصویر

مدیریت کاربردی، کیفیت مطلوب آموزش، برخورداری از معلمینی کارآمد ، عواملی موثر در جهت سوق دادن خانواده ها و جذب دانش آموزان به این مدرسه شده است.برنامه ی صحیح زمان بندی آموزش، هماهنگی و هم نوایی در جریان آموزش ، تهیه و تدوین کتب کمک درسی توسط آموزگاران هر پایه با عنایت ویژه به نیاز های دانش آموزان و قابلیت های ذهنی و جسمی آنان ، همه و همه جزء جدایی ناپذیر در موفقیت این سیستم آموزشی می باشند. سیاست های اداره ی این دبستان مطابق با سیاست های وزارت اموزش و پرورش بوده و موفقیت ایشان در امر آموزش و پرورش دانش آموزان در سطح منطقه، استان و کشور بر همگان مسجل شده و دلیل این مدعا کسب رتبه های علمی و تحقیقاتی در زمینه های مختلف می باشد؛ زیرا هدف نه تنها کسب درآمد و دریافت شهریه های کلان‌ و خارج از ضوابط و عرف نبوده ؛ بلکه از تحمیل شدن هزینه های گزاف بر پیکره ی آموزش و پرورش جلو گیری نموده است.مجموعه ی آموزشی مهرکوش به دلیل زیرساخت های فوق الذکر حتی در شرایط فعلی با آموزش مجازی کارنامه موفقی داشته و در طرح تعالی دانش آموزان و معلمان بسیار تاثیر گذار بوده است. امید آن می رود که مجموعه ی پر افتخار مهر کوش همچون همیشه سبب شکوفایی استعدادها ، رشد و بهبود فرآیند آموزش گردیده و به اهداف غائی و آرمانی خود در راستای سند تحول بنیادین و برنامه ی درسی ملی دست یابد.

پرسنل مدرسه

آشنایی با کادر و معلمین

تصویر

جناب آقای فراتی

موسس دبستان غیردولتی پسرانه مهرکوش
تصویر

سرکار خانم مومنی

مدیریت دبستان غیردولتی پسرانه مهرکوش
افتخارات

گواهینامه ها، تقدیرنامه ها و حکم های قهرمانی

تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
پیمایش به بالا